Сенат поспішає закінчити роботу над пакетом допомоги на 900 млрд дол

Американський Сенат зібрався на засідання, щоб завершити роботу над законодавчим пакетом вартістю 900 мільярдів доларів, покликаним допомогти американцям, які опинилися в скрутному становищі після великих медичних і економічних витрат, викликаних пандемією коронавіруса.

Мова йде про найбільший пакет допомоги з весни, коли Конгрес схвалив допомогу в розмірі понад 4 трильйонів доларів. Пандемія COVID-19 забрала життя 311 тисяч американців, це більше, ніж в інших країнах світу. Мільйони людей опинилися без роботи. За оцінками економістів, економічне зростання, швидше за все, буде повільним, поки вакцини не будуть широко доступні в середині 2021 року.

«Ми як і раніше перебуваємо в умовах серйозної національної кризи», – заявив лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл, відкриваючи засідання Сенату. Він закликав законодавців відкласти розбіжності і завершити роботу над законопроектом.

«У Конгресі є особливі точки тяжіння, і, якщо ми не проявимо обережність, будь-які серйозні переговори можуть з легкістю зісковзнути в нескінченний список розбіжностей. Давайте остерігатися цього», – сказав Макконнелл.

«Нам потрібно прийняти ці заходи з великою двопартійною підтримкою і без зволікання надати їм силу закону», – додав він.

Хоча переговори тривають, голосування по пакету очікується не раніше другої половини дня неділі.

Республіканці і демократи заявляють, що вони близькі до угоди, але в кінці цього тижня переговори натрапили на новий камінь спотикання, коли деякі республіканці на чолі з сенатором Петом Тумі почали наполягати на обмеженні програм ФРС з кредитування середнього бізнесу та емітентів муніципальних облігацій, покликаних полегшити тягар пандемії.