Трамп наклав вето на проект військового бюджету, що передбачав допомогу Україні

Президент США Дональд Трамп заблокував проект схваленого Конгресом Сполучених Штатів військового бюджету на 2021-й фінансовий рік. Про це повідомила прес-служба Білого дому.

“Я повертаю без схвалення проект військового бюджету на 2021 фінансовий рік. Адміністрація визнає важливість законопроекту для нашої національної безпеки. На жаль, документ не містить важливі положення національної безпеки, містить пункти, що зачіпають наших ветеранів і військову історію, суперечить зусиллям адміністрації щодо забезпечення першочергового положення США в галузі національної безпеки і зовнішньої політики, – наголошується в тексті. – Це подарунок Китаю і Росії”.

Як і очікувалося, президент розкритикував проект за відсутність пункту про скасування розділу 230 закону про етику в сфері комунікацій від 1996 року, який захищає технологічні компанії від судових позовів за розміщення, модерування користувацького контенту.

“Розділ 230 сприяє поширенню іноземної дезінформації в мережі, що є серйозною загрозою національній безпеці і чесності виборів. Він повинен бути скасований”, – стверджував Трамп.

Іншою причиною блокування документа стали положення про обов’язкове перейменування військових об’єктів, названих на честь діячів Конфедеративних Штатів Америки періоду Громадянської війни в США (1861-1865 роки), і позбавленні від будь-якої іншої символіки рабовласницького Півдня.

“Я ясно висловив незгоду з політично мотивованими спробами змити історію і дискредитувати великий прогрес нашої країни в боротьбі за реалізацію основних принципів”, – йдеться в повідомленні.

Трампа також не влаштовують пункти, які стосуються обмежень скорочення чисельності американських військ в Афганістані, Республіці Корея і Німеччини.

“Численні положення прямо суперечать зовнішній політиці моєї адміністрації, зокрема зусиллям по поверненню військовослужбовців додому”, – заявив глава Білого дому.

Нагадаємо, в тексті законопроекту йдеться про надання Україні $ 250 млн (проти $ 300 млн роком раніше) “в рамках ініціативи сприяння в сфері безпеки, які підуть на підтримку і допомогу українським збройним силам”. У проекті також згадується необхідність впровадження гіперзвукових технологій протягом трьох років. Міститься пункт про Договір з відкритого неба: від Пентагону і Держдепартаменту потрібно скласти звіт про те, як можна компенсувати інформацію, яка надавалася Вашингтону до виходу з угоди.

Документ передбачає виділення на базові потреби Пентагону $ 635,5 млрд, на реалізацію програм в області національної безпеки по лінії міністерства енергетики – $ 26,6 млрд, на проведення операцій за кордоном – $ 69 млрд. У 2020 фінансовому році бюджет становив $ 738 млрд, а в 2019 – $ 716 млрд.

Законопроект також включає розширення санкцій відносно газопроводів “Північний потік – 2” і “Турецький потік”. Містяться положення, що доповнюють закон про забезпечення енергетичної безпеки Європи 2019 року підрозділом по поясненню і розширенню односторонніх обмежень щодо проектів будівництва магістралей.

Крім того, передбачені рестрикції проти Туреччини за покупку російських зенітних ракетних систем С-400.