У Сирії із табору «Аль-Хол» звільнили двох громадянок України з дітьми

У Сирії із табору «Аль-Хол», де утримували родичів бойовиків терористичного руху ”Ісламська держава”, звільнили двох громадянок України з дітьми.
Одна українка родом із Кременчука, а інша – з Криму.
Наразі жінки і семеро дітей евакуйовані з території Сирії. Таким чином, до України повернуться дев`ятеро людей.
Участь у звільненні українок брали в рамках спеціальної евакуаційної операції на доручення президента України Володимира Зеленського вітчизняні спецслужби, дипломати МЗС та інші урядові структури.
У прес-службі МЗС України  повідомили, що з`ясовують цю інформацію у консулів.
Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу України допомогти повернути на Батьківщину близько сотні українських жінок і дітей із сирійських таборів біженців.
3 жовтня в Офісі президента заявили, що над поверненням громадян України працюють дипломати, спецслужби та розвідка. За даними ОП, спеціальні органи України проводять низку практичних заходів, зокрема негласних, щодо моніторингу безпекової ситуації та пошуку можливих шляхів евакуації українців.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що в справі щодо повернення громадян України з табору біженців у Сирії є багато конфіденційної інформації, яка не підлягає розголошенню.