Трамп продовжив візові обмеження на три місяці

Президент Дональд Трамп продовжив тимчасову заборону на видачу ряду категорій імміграційних і робочих віз, тим самим гарантувавши, що запроваджені ним широкі обмеження на легальну імміграцію залишаться в силі на момент інавгурації обраного президента Джо Байдена.

В указі, виданому за 20 днів до інавгурації, Трамп розпорядився про тримісячне продовження візових обмежень, які були введені в квітні і розширені в червні.

Спершу заборона поширювався на деякі категорії потенційних іммігрантів, а потім торкнулася кілька програм тимчасового працевлаштування.

Трамп заявив, що обмеження необхідні для запобігання конкуренції за робочі місця під час економічного спаду, викликаного пандемією коронавіруса.

«Вплив COVID-19 на американський ринок праці і на здоров’я населення як і раніше викликає занепокоєння», – написав Трамп в своїй заяві в четвер, згадавши рівень безробіття, пов’язані з пандемією обмеження для підприємств і зростання кількості хворих.

Наказ Трампа зберігає тимчасову заборону на проведення візової лотереї.

Також припинена видача деяких тимчасових віз для роботи в США, включаючи програму H-1B, популярну в технологічному секторі, і візи H-2B для сезонних робітників, не зайнятих в сільському господарстві.

Тимчасово не видаються візи J-1 для гувернанток і інших тимчасових працівників, візи для подружжя власників H-1B і H-2B, і корпоративні візи L для перекладу співробітників в США.