США не підтримали бюджет ООН на 2021 рік

Сполучені Штати Америки разом з Ізраїлем проголосували проти прийняття бюджету ООН на 2021 рік у розмірі 3,2 млрд доларів (2,6 млрд євро).

Про це повідомило агентство Bloomberg.

За його даними, інші 168 держав-членів організації фінансовий план підтримали.

Традиційно бюджет затверджується консенсусом, і протягом останніх трьох років США підтримували щорічне фінансування, навіть на тлі скарг президента Дональда Трампа проо нібито недостатній внесок інших країн в роботу організації та вихід Вашингтона з Ради ООН з прав людини (РПЛ).

Постійний представник США при ООН Келлі Крафт заявив, що Вашингтон дотримуватиметься своїх принципів і відстоювати те, “що правильно, ніколи не погоджуючись на консенсус заради консенсусу”.

США, зокрема, заперечували проти фінансування заходу, присвяченого 20-й річниці Всесвітньої конференції по боротьбі проти расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов’язаної з ними нетерпимості, що відбулася 31 серпня – 8 вересня 2001 року в Дурбані (Південно-Африканська Республіка).

ООН відстоює думку, що перша конференція в Дурбані не заслуговує ярлика “антисемітської”. На цьому форумі була прийнята резолюція, яка засуджує Ізраїль. Однак документ настільки ж різко засуджував “антисемітизм і ісламофобію”. Лише в кулуарах дебати опустилися до неприпустимого рівня, коли поширювалися відверто антисемітські матеріали. В результаті пасаж з виразом “расистські методи Ізраїлю і сіонізму” з остаточного тексту комюніке було викреслено.

У четвер, 31 грудня, Сполучені Штати виступили проти проведення заходу, присвяченого 20-й річниці концеренції, в 2021 році – в першу чергу в силу підтримки Ізраїлю. Bloomberg відзначає, що це може бути останній випад адміністрації Трампа проти ООН. Крім того, Вашингтон не влаштувала пропозиція відтворити групу експертів в рамках цієї всесвітньої організації для контролю за санкціями щодо Ірану.

Як нагадує Bloomberg, США всього лише другий раз в історії вирішили виступити проти схвалення бюджету ООН за допомогою консенсусу, закликавши до голосування з даного питання. До цього аналогічний інцидент стався в 2007 році, причому Вашингтон теж засуджував проведення заходу, що посяде конференції в Дурбані.

Голова 75-ї сесії Генеральної асамблеї ООН Волкан Бозкир написав в Twitter, що “стурбований і розчарований” тим, що бюджет ще не затверджений. ООН “несе відповідальність за вирішення нагальних проблем, з якими ми стикаємося в зв’язку з пандемією”, – зазначив він.

“Якщо держави-члени не дійдуть згоди, наслідки для роботи ООН будуть важкими”, – попередив Бозкир.

Раніше, на початку грудня 2020 року, учасники 75-ї сесії Генеральної асамблеї ООН прийняли резолюцію щодо проблеми мілітаризації автономної республіки Крим і міста Севастополь, а також акваторії Чорного та Азовського морів.