На Кубі стартує масштабна грошова реформа

На Кубі в п`ятницю, 1 січня, стартує масштабна грошова реформа, покликана усунути систему з паралельним обігом двох офіційних валют і прив`язати кубинський песо до єдиного курсу.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
Реформу анонсував 10 грудня президент Куби Мігель Діас-Канель, який очолює країну з жовтня 2019 року.
”Створено всі умови для початку упорядкування грошової системи з 1 січня 2021 року з єдиним обмінним курсом 24 кубинських песо за долар”, – заявив глава держави.
Як уточнює Reuters, зміни спрямовані на те, щоб сприяти ринковим змінам економіки. За оцінками ряду експертів, дуальна система, яка існувала, і множинні прив`язки обмінних курсів, зокрема, служили непрозорості операцій з державними субсидіями.
У зв`язку з реформою в країні очікується різке зростання цін на товари і послуги в різних сферах – починаючи з транспорту і закінчуючи електроенергією.
Куба з 1994 року мала в обігу дві офіційні валюти – кубинський песо і кубинський конвертований песо (CUC), який з моменту введення був призначений, зокрема, для заміни долара США на території країни.
Американська валюта була вилучена на тлі санкцій з боку США. Конвертованим песо могли розплачуватися, зокрема, іноземні туристи, які приїжджали в країну. Курс долара до CUC становив приблизно 1 до 24. Тоді як кубинський песо співвідносився з доларом як 1 до 1, причому курс залишався незмінним з часу Кубинської революції 1953-59-х років.
Частину зарплати в конвертованих песо, що вважаються твердою валютою і дають низку переваг, отримували також співробітники державних установ.
Уніфікація обох кубинських валют планувалася давно, але економічна реформа не просувалася. Це було зумовлено, в першу чергу, страхом перед неконтрольованою гіперінфляцією.