Туреччина не визнає Крим російським

Туреччина заявила, що не визнає російського суверенітету на території Кримського півострова.

Заява пролунала через два дні після того, як Анкара та Москва проголосили міцні взаємовідносини між країнами.

Про це пише видання The Eurasian Times.

“Ми підтвердили у Сочі, що наша позиція стосовно Криму не зміниться”, – заявив під час прес-конференції міністр закордонних справ Туреччини Мевлут Чавушоглу. І додав: “Наші відносини з Росією розвиваються позитивно”.

Глава МЗС Туреччини раніше в грудні заявляв, про підтримку повернення анексованого Росією Криму до України.

Перед тим, як озвучити ці заяви, Чавушоглу зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, йдуться у статті The Eurasian Times.

Тоді ж речник Кремля Дмитро Песков визнав, що у російсько-турецьких відносинах питання Криму – це “одна з серйозних розбіжностей між Москвою і Анкарою”.

Тим часом глава МЗС Росії Сергій Лавров оголосив, що Анкара і Москва вирішили продовжити військову співпрацю, попри американські санкції за придбання Туреччиною ракетної системи С-400.

Посол Туреччини в Україні в інтервю українським журналістам висловив переконання, що санкції США не вплинуть на співпрацю Анкари з Києвом, зокрема, в оборонній та військово-технічній сферах.

Останнім часом Росія та Туреччина не приховували розбіжностей щодо низки міжнародних конфліктів, зокрема, Нагірного Карабаху, конфлікту в Сирії, Лівійської війни.

З 1 січня 2021 року Туреччина перейняла головування в силах швидкого реагування НАТО, які були створені Альянсом в 2015 році після агресії Росії в Криму.