Конгрес США нового скликання розпочинає свою роботу

Конгрес нового, 117-го за рахунком скликання, починає роботу в США в неділю.

За підсумками загальних виборів, що відбулися в країні в листопаді, демократи, хоч і втратили частину мандатів, але зберегли за собою більшість у Палаті представників. Ситуація з Сенатом ж залишається невизначеною: кому дістанеться контроль над верхньою палатою американського законодавчого органу, стане ясно лише через кілька днів – після проведення другого туру голосування в штаті Джорджія.

Перше, що треба зробити Конгресу нового скликання – це затвердити результати президентських виборів в країні. Для цього вже 3 січня директор Національного архіву США передасть обом палатам списки членів колегії вибірників, завірені губернаторами штатів. 6 січня на спільному засіданні обох палат результати голосування повинні бути остаточно затверджені.

Новий склад
У ході минулих виборів в Конгрес американці вибирали всіх 435 членів Палати представників і третину Сенату. Згідно з підсумками голосування, в нижню палату американського законодавчого органу було обрано 222 представника Демократичної партії і 211 республіканців. До виборів у демократів в нижній палаті було 232 місця, у республіканців – 197. Доля двох місць (від двох округів в штатах Нью-Йорк і Айова) до сих пір до кінця не вирішена – через занадто невеликий розрив між кандидатами. Під питанням виявилося також місце від одного з округів штату Луїзіана. Справа в тому, що переміг там республіканець Люк Летлоу у вівторок помер. Його місце тепер вакантне, і нові вибори в окрузі будуть проведені 20 березня.

У верхній палаті республіканці застовпили за собою 50 з 100 місць, а демократи – 46, ще два місця залишаються за незалежними сенаторами, афілійованими з демократами. До виборів у республіканців було 53 місця, у демократів – 47 з урахуванням зазначених незалежних сенаторів.

З усіх змін, які зазнав склад Конгресу за підсумками виборів, американські ЗМІ найчастіше звертають увагу на значне збільшення числа жінок, що представляють Республіканську партію в Палаті представників. Так, якщо в старому складі нижньої палати було лише 13 республіканок, то з 3 січня їх стане відразу 27, що є рекордом.