В бюджет заклали 81 мільярд на дороги

У державному бюджеті України на 2021 рік передбачено 81,3 млрд грн на розвиток дорожньої інфраструктури.

Про це йдеться в презентації документа, підготовленого Міністерством фінансів і оприлюдненою на сайті Кабінету міністрів, , повідомив «Мінтранс» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

З 81,3 млрд грн на розвиток дорожньої інфраструктури, 66,4 млрд грн будуть профінансовані за рахунок коштів Дорожнього фонду. У тому числі:

  • 31 млрд грн на розвиток і утримання автодоріг державного значення;
  • 18,1 млрд грн на будівництво, реконструкцію та утримання автодоріг місцевого значення (субвенція);
  • 14,8 млрд грн призначені на виконання боргових зобов’язання за запозиченнями під державні гарантії на розвиток мережі автодоріг;
  • 2,5 млрд грн виділено на забезпечення безпеки дорожнього руху.

Розвиток дорожньої мережі також передбачається за рахунок коштів на реалізацію Держінвестпроекту в розмірі 0,25 млрд грн, коштів міжнародних фінансових організацій в розмірі 4,6 млрд грн і за рахунок запозичень під державні гарантії в розмірі 10 млрд грн.

При цьому ресурс місцевих бюджетів на розвиток комунальних доріг і вулиць ОТГ (за рахунок акцизу з палива) обчислюється в 8,05 млрд грн.

На 2020 рік у бюджет спочатку закладали 74 млрд грн, у тому числі 69,7 млрд грн з Дорожнього фонду, однак потім впродовж року фінансування збільшувалось. У тому числі на ремонт доріг через ковідний фонд було спрямовано мільярд доларів, які «Нафтогаз» виграв у «Газпрому» в міжнародному суді.