Джонсон заявив, що залишиться на посаді після Brexit

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що залишиться на посаді після остаточного виходу Сполученого королівства з Євросоюзу, повідомило агентство Reuters.

Великобританія вийшла з загальноєвропейського об’єднання в ніч з 31 січня на 1 лютого 2020 року. До 31 грудня минулого року, згідно з досягнутими сторонами домовленостей, діяв перехідний період.

“Так”, – відповів Джонсон на питання, чи збирається він продовжувати виконувати обов’язки прем’єр-міністра Великобританії після Brexit.

Дискусія на переговорах Лондона і Брюсселя щодо положень торгової угоди після Brexit тривала кілька останніх місяців. Основні розбіжності у сторін викликав режим рибальства: Британія хотіла зберегти суверенітет над рядом зон вилову, країни Європи домагалися збереження права вести промисловий лов в даних районах для рибалок кількох країн Євросоюзу.

Минулого тижня представники Великобританії та Європейської комісії дійшли згоди про майбутню співпрацю після Brexit. Це вимагало схвалення як з боку країн ЄС та ратифікації Європарламенту, так і власне британського парламенту.