Мінкультури вже не формує список заборонених в Україні сайтів

Міністерство культури та інформаційної політики припинило формувати перелік сайтів, до яких пропонувалося заборонити доступ на території України.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на відомство.

“Визначення та публікацію переліку сайтів, які містять інформацію, що має ознаки забороненої до поширення нормами українського законодавства, здійснювало Міністерство інформаційної політики України, яке на сьогодні перебуває в стані припинення юридичної особи в результаті її реорганізації”, – йдеться у відповіді Мінкульту.

Тобто, Міністерство інформаційної політики було ліквідоване у 2019 році шляхом реорганізації з об’єднанням інших відомств у Міністерство культури, молоді та спорту України, у свою чергу реорганізованого у 2020 році в Міністерство культури та інформаційної політики України.

Зазначимо, 19 червня 2017 року Мінінформполітики оприлюднило перелік із 20 сайтів, які порекомендувало заборонити використовувати в Україні. До списку увійшли “Русская весна”, “Новороссия”, “Антифашист”, “Антимайдан”, “Политнавигатор” тощо.

У квітні 2018 року відомство направило СБУ другий перелік із 21 “забороненого” сайту. Туди потрапили ресурси dan-news.info, admin-gorlovka.ru, dnr24.su, gorlovka.today, golospravdy.com, s-narodom.ru, politnavigator.net, riafan.ru, dnr-hotline.ru, genocid.net, miaistok.su, dnr24.com, republic-tv.ru, ruskline.ru, dnipress.com, kianews24.ru, c-eho.info, crimea.ria.ru, c-inform.info, komtv.org и gazetacrimea.ru.

А у вересні 2018 року в Мінінформполітики заявили, що готують третій перелік сайтів, до яких необхідно заборонити доступ.