Конгресмени вимагають від ФБР почати розслідування проти Трампа

Конгресмени-демократи Тед Лью і Кетлін Райс звернулися до ФБР з проханням відкрити розслідування щодо чинного президента Дональда Трампа після публікації запису його телефонної розмови з держсекретарем штату Джорджія Бредом Раффенспергером, повідомляє NBC News.

Відповідний лист законодавці направили главі відомства Крістоферу Рею.

“Будучи членами конгресу і в минулому прокурорами, ми вважаємо, що Дональд Трамп був замішаний в підбурюванні до скоєння ряду злочинів на виборах або змові з наміром їх здійснити. Просимо вас негайно розпочати кримінальне розслідування відносно президента”, – наводить видання текст звернення.

Відзначається, що конгресмени вказали на конкретні положення законодавства країни і супроводили їх відповідними витягами з телефонної розмови Трампа, що, на їхню думку, має вказувати на допущені главою держави порушення.

Видання The Washington Post раніше оприлюднило стенограму телефонної розмови Дональда Трампа і держсекретаря Джорджії Бреда Раффенспергера, в якому президент нібито вимагає від чиновника перерахувати голоси в штаті на його користь.

За даними видання, в діалозі Трамп згадує про порушення на виборах і різко критикує Раффенспергера.

За підсумками голосування вибірників демократ Джо Байден отримав 306 голосів проти 232 у республіканця Трампа, який до цих пір не визнав поразки. Формальне затвердження підсумків голосування відбудеться 6 січня. Наступного главу держави приведуть до присяги 20 січня.

Раніше, одинадцять сенаторів-республіканців заявили, що оскаржать перемогу Байдена, заперечення очікуються і в палаті представників.

Верховний суд США відхилив позов Генепрокурора Техасу Кен Пекстон з вимогою оголосити недійсними підсумки виборів в Пенсільванії, Джорджії, Вісконсині і Мічигані, де переміг Байден. Як зазначається в позові, голосування там пройшло з порушеннями Конституції, оскільки місцева влада незаконно змінювала виборче законодавство під приводом пандемії коронавіруса.