В ЄС опублікований рейтинг «провалів кремлівської пропаганди»

Інформаційний проект Єврокомісії EUvsDisinfo, метою якого є викриття “фейкових новин”, в тому числі які розповсюджуються близькими до Кремля російськими ЗМІ, опублікував рейтинг найбільш помітних провалів пропаганди в 2020 році.

Перше місце було віддано ситуації навколо отруєння опозиціонера Олексія Навального, яку дослідники називають “великою ганьбою для російської держави”, причому мається на увазі не саме отруєння, оскільки “радикальні заходи”, як стверджують автори рейтингу, давно в арсеналі Кремля, а провал операції, який супроводжувався “відсутністю професіоналізму” як з боку отруйників Навального, так і тих, хто висував “альтернативні версії” того, що сталося. Це особливо відноситься до свідчень співробітника ФСБ в телефонній розмові з самим Навальним, який представився начальником.

На другому місці – спроби російської пропаганди поширювати “фейкові новини” про пандемію коронавіруса, в тому числі про запропоновані на Заході вакцини. Проект EUvsDisinfo нарахував близько 700 публікацій, в яких не відповідають дійсності тінформація щодо епідемії. При цьому, як наголошується, пропаганда спочатку прагнула дискредитувати вакцину корпорації AstraZeneca, а коли ця корпорація заявила про намір співпрацювати з російським інститутом імені Гамалії, нападки на вакцину відразу припинилися.

Третє місце дісталося режисеру Микиті Михалкову, що видавав у своїй програмі підроблені фото білоруських протестів за справжні.

На четвертому місці Олександр Лукашенко, який виступив з твердженням про перехоплення розмови нібито резидентів західних спецслужб – “Майка” і “Ніка”. Запис звучить настільки безглуздо, що на його справжності не наполягали навіть офіційні російські ЗМІ.

На більш низьких місцях рейтингу – телеведучий Володимир Соловйов і депутат Держдуми Олексій Журавльов, який заявив, що в Данії існують кубла для зоофілів, де будь-який бажаючий може “згвалтувати черепаху”.

“Найбільш ганебною частиною всіх цих випадків є відсутність будь-якого каяття з боку їх авторів … Брехня, маніпуляції і відверта нісенітниця є частиною запеклої атаки на демократію”, – роблять висновок дослідники EUvsDisinfo.