Чорновол судитимуть 31 березня у справі про вбивство члена Партії регіонів

Засідання у справі народного депутата Верховної Ради VIII скликання Тетяни Чорновол, яку обвинувачують в умисному вбивстві працівника офісу Партії регіонів у 2014 році, призначено на 31 березня.

фото ІА “Центр новин”

Про це йдеться у переліку справ, призначених до розгляду, який опублікований на сайті Печерського районного суду Києва.

До колегії суддів, які розглядатимуть справу, включені судді Світлана Смик, Галина Матійчук, Світлана Шапутько.

Засідання заплановане на 14:00.

10 квітня 2020 року Чорновол заявила, що в її будинку представники ДБР провели обшук. Вона оприлюднила скан-копію постанови Печерського райсуду Києва, у якій вказано, що її разом з іншими особами підозрюють у причетності до вбивства співробітника офісу Партії регіонів Володимира Захарова під час підпалу офісу партії в лютому 2014 року.

Своєю чергою, у ДБР заявили, що Чорновол повідомлено про підозру в умисному вбивстві, вчиненому за попередньою змовою групою осіб способом, небезпечним для життя багатьох осіб (п.п. 5, 12, ч. 2 ст. 115 КК України). У разі доведення вини їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі. Чорновол заявила, що справу проти неї сфальсифікували.

16 квітня суд обрав їй запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Апеляційний суд змінив запобіжний захід на нічний домашній арешт – з 22:00 до 6:00.

15 грудня їй вручили обвинувальний акт за обвинуваченням в умисному вбивстві працівника офісу Партії регіонів у 2014 році.

16 грудня ДБР передало справу до суду.