ВПС США розмістили безпілотники MQ-9 Reaper, військових у Румунії

ВПС США розмістили розвідувально-ударні безпілотники MQ-9 Reaper та близько 90 військовослужбоців-авіаторів на 71-й базі ВПС Румунії у місті Кимпія-Турзій.

Їх метою є збір розвідувальних даних, наглядові та спостережені місії на підтримку операцій НАТО. Про це йдеться у заяві ВПС США. Повідомляється, що ескадрилія безпілотників повністю боєготова, пише Голос Америки.

“Розміщення MQ-9 на передньому краю, у стані готовності на цій ключовій стратегічній локації підтримує віру наших союзників та партнерів, та надсилає сигнал нашим супротивникам, що ми можемо швидко відповісти на загрози,що виникають”, – заявив генерал Джефф Гарріган, командувач ВПС США у Європі та Африці.

Повідомляється, що безпілотники будуть також здійснювати місії пов’язані зі свободою маневрування та будуть інтегруватись до спільних та коаліційних сил у регіоні, братимуть участь у навчання з країнами-союзниками та країнами-партнерами.

Розміщення безпілотників у Румунії привітав Бен Годжес, колишній командувач силами США у Європі Бен Годжес.

“Розміщення безпілотників ВПС США MQ-9 у Румунії, центрі гравітації НАТО щодо стримування – це розумний крок. Це значно покращує спроможність США/НАТО у Чорному морі. Це допомагає нам отримати ініціативу у регіоні. Російський Чорноморський флот став почуватись комфортно не незаконній базі у Криму”, – твітує Годжес.