У Китай не пустили експертів ВООЗ

Експертам ВООЗ, які шукають джерело походження коронавірусу, не дали дозвіл на в’їзд до Китаю та міста Ухань, звідки почалася глобальна епідемія.

Двоє експертів були вже в дорозі, але не змогли в’їхати в країну – як повідомляє ВООЗ, через проблеми з візами, пише ВВС.

Китай заперечує повну заборону на в’їзд розслідувачів й пояснює, що дати їхнього візиту все ще узгоджуються.

Проблеми експертів ВООЗ він пояснює “непорозуміннями” і закликає не надавати їм надто великого значення.

Дослідники мали прибути в Ухань, де цей вірус вперше виявили у кінці 2019 року. Вважалося, що він з’явився саме на місцевому ринку, де продають екзотичних тварин, яких дехто вживає як їжу.

Про цю поїздку після довгих місяців переговорів керівництво Всесвітньої організації охорони здоров’я домовилося з владою КНР ще у грудні.

Як заявив керівник ВООЗ Тедрос Гебреісус, він дуже засмучений тим, що Пекін так і не схвалив дозвіл на в’їзд в Ухань.

“Мене запевнили, що Китай прискорює свої внутрішні процедури для якнайшвидшого приїзду міжнародних фахівців”, – сказав глава ВООЗ.

Він додав, що перебуває у постійному контакті з високопоставленими китайськими дипломатами.

ВООЗ вже кілька місяців добивається допуску десяти своїх експертів у Китай для збору вірусних зразків, щоб встановити походження коронавірусу та з’ясувати, як саме він передався від тварини до людини.

У грудні заявляли, що ця робота почнеться вже у січні 2021 року.

У вівторок перші два члена цієї команди виїхали у Китай, проте, як повідомляє агентство Reuters з посиланням на главу відділу надзвичайних ситуацій ВООЗ Майка Райана, одного з них відправили назад, а інший досі перебуває в третій країні.