Двосторонні переговори ФРН і РФ про виробництво вакцин від коронавірусу суперечать правилам ЄС – глава ЄК

Країни Євросоюзу не можуть проводити сепаратні переговори про вакцини від коронавірусу COVID-19, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

“Жодна держава – член ЄС не може відхилитися від цієї юридично зобов’язальної бази. Тобто жодних паралельних контактів. Це перше”, – сказала вона на прес-конференції у Брюсселі у відповідь на запитання про можливість співпраці Росії та Німеччини у виробництві вакцини “Супутник V” та її розповсюдженні в Євросоюзі.

“Друге. Портфель, який ми маємо зараз, і я вже про це казала, – це 2,3 млрд доз вакцин. Це більше ніж достатньо, щоб вакцинувати все населення”, – зазначила глава ЄК.

Крім того, наголосила фон дер Ляєн, будь-яка вакцина, що надходить на територію ЄС, має пройти через процедуру Європейського агентства з лікарських засобів і нагляд, як це відбувалося досі.

“Має бути ясність: ми постачаємо безпечні, ефективні вакцини в достатній кількості. В більше ніж достатній. Це важливо, що в більше ніж достатній. І я наполягаю, що це призначається не лише для Європейського Союзу, це стосується і наших сусідів”, – сказала глава Єврокомісії.