У США заведено кримінальне розслідування про заворушення в Капітолії

Правоохоронні органи США почали кримінальне розслідування нападу на Капітолій з залученням сотень слідчих для встановлення осіб та арешту злочинців, повідомили офіційні особи.

Виконуючий обов’язки прокурора округу Колумбія Майкл Шервин розповів, що 15 людям були пред’явлені звинувачення у федеральному суді у Вашингтоні в зв’язку з заворушеннями, а ще 40 постали перед вищим судом округу за звинуваченнями, пов’язаними з тим, що відбувалося безпосередньо перед заворушеннями.

Більшість звинувачуються в незаконному проникненні на територію Капітолію.

Серед звинувачень – крадіжка державного майна і порушення правил використання вогнепальною зброєю.

Один чоловік був заарештований біля Капітолію за звинуваченням в носінні напівавтоматичної штурмової зброї і 11 коктейлів Молотова, розповів Шервин.

В результаті заворушень загинули п’ять людей і кілька десятків отримали поранення.

За словами Шервин, ці арешти – лише перший крок в зусиллях щодо притягнення винних до відповідальності.

«Це була, очевидно, дуже небезпечна ситуація, – зазначив він. – Ми намагаємося розглянути ці справи якомога швидше, і хоча поки заведено тільки 15 справ, це хороший початок, але це ні в якому разі не кінець».

Висування такої кількості звинувачень всього за 36 годин підкреслює агресивність підходу прокуратури.

Як пояснив Шервин, оскільки більшості учасників заворушень поліція Капітолію дозволила розійтися по домівках, зусилля по виявленню і арешту злочинців можуть зайняти кілька місяців, а то й цілий рік.

Сотні слідчих переглядають відеозаписи з камер спостереження і пости в соціальних мережах, щоб встановити особи винних.

«Ми будемо жорстко пред’являти звинувачення у цих справах», – сказав Шервин.

Виконуючий обов’язки генерального прокурора Джеффрі Розен заявив: «Міністерство юстиції твердо має намір гарантувати, щоб особи, відповідальні за цей напад на наш уряд і верховенство закону, понесли всю відповідальність за свої дії відповідно до закону».

Директор ФБР Крістофер Рей запевнив, що його відомство «задіє всі слідчі ресурси», щоб пред’явити звинувачення злочинцям.

Атака, яку Розен назвав «неприпустимим нападом на фундаментальний інститут американської демократії», почалося в той момент, коли члени Конгресу проводили спільне засідання, щоб сертифікувати результати президентських виборів.

Багато покладають відповідальність за розпалювання заворушень на президента Дональда Трампа, який в ході виступу на мітингу закликав своїх прихильників і далі оскаржувати результати виборів.