Пелосі висунула Трампу ультиматум

Демократи в палаті представників Конгресу США приступлять до процедури відсторонення з посади президента Дональда Трампа, якщо той негайно не піде з посади, йдеться в листі спікера нижньої палати Ненсі Пелосі до однопартійців.

Трамп обозвал Пелоси на встрече с демократами - Газета.Ru | Новости

“Якщо президент негайно не піде з посади невідворотно і добровільно, конгрес приступить до дії”, – йдеться в документі, опублікованому телеканалом NBC News.

За підрахунками телеканалу, за відсторонення Трампа з посади вже висловилися не менше 230 конгресменів, тільки один з них – республіканець.

Раніше повідомлялося, що Пелосі висловила перевагу на користь добровільного відходу Трампа або застосування 25-й поправки до конституції, а не імпічменту.

У 2019 р. демократи вже намагалися провести імпічмент, який пройшов підконтрольну їм палату представників, однак республіканська більшість у сенаті не допустила цього.

Відповідно до поправки, якщо віце-президент Майк Пенс і велика частина кабінету Трампа заявлять про його недієздатність, Пенс автоматично стане в.о. президента, а потім справа перейде в конгрес. Якщо навіть конгрес затримає прийняття рішення, Пенс на весь час розгляду буде в.о. президента.

У середу прихильники Трампа після мітингу, де він закликав їх йти до конгресу оскаржувати вибори, увірвалися в Капітолій США. Від вогнепального поранення загинула жінка, ще три людини померли в ході заворушень від причин, не пов’язаних з насильством. Капітолію завдано матеріальних збитків.