Меркель і Бретон засудили видалення акаунтів Трампа

Ангела Меркель, а також єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон засудили видалення акаунтів Трампа.

Вони назвали це проблематичним і порівняли з терактами 11 вересня 2011 року.

Канцлер ФРН Ангела Меркель вважає рішення заблокувати акаунти чинного президента США Дональда Трампа в соціальних мережах проблематичним. Про це повідомив у понеділок, 11 січня, офіційний представник уряду ФРН Штеффен Зайберт, пише Handelsblatt.

“Канцлер вважає проблематичним факт, що акаунти президента заблоковані”, – сказав він.

Меркель вважає, підкреслив Зайберт, що рішення про довгострокове блокування облікових записів повинні прийматися не на рівні керівництва соціальних мереж, а відповідно до закону.

“Федеральний уряд переконаний, що оператори соціальних мереж несуть велику відповідальність за те, щоб політична комунікація не отруювала ненавистю, брехнею і насильством”, – заявив представник німецького уряду.

У Берліні вважають, що Дональд Трамп має право на свободу слова, якщо це не суперечить законам.

“Основне право на свободу думки – це елементарне право, але воно повинно бути в рамках закону”, – додав Зайберт.

Блокування акаунтів Трампа засудили і в ЄС.

Так, єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон вважає, що зроблено це було “без виправданого та демократичного контролю”, пише Європейська правда.

“Те, що генеральний директор може відключити рупор президента США без будь-якої іншої форми контролю та протидії, дивує”, – заявив Бретон.

Єврокомісар порівняв видалення облікового запису нинішнього глави Білого дому з терактами 11 вересня 2011 року.

“Подібно до того, як 11 вересня ознаменувалося зміною парадигми для Сполучених Штатів, якщо не для всього світу, то, коли мова зайде про цифрові платформи в нашій демократії, такою датою буде 8 січня 2021 року”, – вважає Бретон.

Після штурму Капітолію прихильниками Трампа його акаунти заблокували в більш ніж 10 соцмережах “за підбурювання до насильства”.