США ввели санкції проти Дубінського та Ко за втручання у вибори

США запровадили санкції проти семи громадян України за втручання в американські вибори.

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів США.

У список потрапили нардеп від «Слуги народу» Олександр Дубінський, екс-прокурора Офісу генеральної прокуратури Костянтин Кулик, екс-нардеп Олександр Онищенко, політолог Андрій Теліженко, а також помічники нардепа Андрія Деркача Дмитро Ковальчук і Антон Симоненко й медіаменеджер Петро Журавель.

Крім того, під обмеження потрапили компанії «Ера-Медіа», інформагентство Only News, ресурс NabuLeaks і «Скептик»/«Бегемот Медіа».

Санкції проти вказаних осіб запроваджені через так звані «плівки Деркача». «Вказані особи поширюють дезінформацію про те, що офіційні особи США брали участь в корупційних угодах в Україні. Ці зусилля узгоджуються із зусиллями Деркача, який виконує функції агента російських спецслужб, з впливу на президентські вибори в США в 2020 році», — повідомили в Мінфіні.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, Печерський районний суд Києва зобов’язав генеральну прокурорку України Ірину Венедіктову відкрити кримінальні провадження щодо ймовірного вчинення державної зради народними депутатами Олександром Дубінським і Андрієм Деркачем.

У жовтні Центр протидії корупції звернувся до Офісу Генерального прокурора із заявами щодо депутатів Деркача та Дубінського. На спільній прес-конференції вони заявили про необхідність розслідування нібито корупції Джо Байдена. Також вони ініціювали створення Тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді за «записами Деркача».

53-річний Деркач із 1998 року є народним депутатом України. Його батько, Леонід Деркач, був генералом КДБ. Сам Деркач-молодший у 1990-93 роках вчився в Академії Федеральної служби безпеки РФ, де захистив кандидатську дисертацію.

У грудні 2019 року Деркач зустрівся з особистим адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані та обговорив створення міжпарламентської групи «Друзі України СТОП корупція».

Про групу відтоді чути не було, але внаслідок розслідування справи щодо імпічменту президента США Дональда Трампа стало відомо, що Джуліані був одним із кураторів так званого неформального каналу американської зовнішньої політики щодо України.

Цей канал намагався тиснути на новообрану українську владу, аби та оголосила (і, можливо, почала) проведення розслідувань проти Burisma та Байденів старшого й молодшого.

10 вересня Сполучені Штати запровадили персональні санкції проти Деркача за втручання у їхній виборчий процес. Раніше Національний центр контррозвідки і безпеки США вказував на те, що Андрія Деркача може використовувати російська сторона для втручання у президентські вибори у США. Вони мають відбутися 3 листопада 2020 року.