США повернули Кубу в список країн-спонсорів тероризму

Адміністрація чинного президента США Дональда Трампа знову включила Кубу в список держав, які, за версією Вашингтона, надають підтримку міжнародному тероризму.

Про це йдеться в поширеній у понеділок заяві держсекретаря США Майкла Помпео.

“Держдепартамент вніс Кубу в список держав-спонсорів тероризму за неодноразове надання підтримки актам міжнародного тероризму за допомогою надання притулку терористам”, – стверджується в документі.

“Цією дією ми знову залучимо уряд Куби до відповідальності і дамо чіткий сигнал: режим Кастро повинен припинити свою підтримку міжнародного тероризму і підривні дії щодо системи правосуддя США”, – відзначає Помпео.

За його словами, “Куба переховує кількох злочинців з США, які розшукуються за звинуваченнями в політично мотивованому насильству”.

Включення Куби в зазначений список ускладнить для обраного американського президента Джозефа Байдена можливу нормалізацію відносин з республікою. Інавгурація демократа призначена на 20 січня. До теперішнього часу Вашингтон вважав, що в список держав-спонсорів тероризму входять Іран, КНДР і Сирія.

Про те, що адміністрація Трампа розглядає дану можливість, в кінці грудня 2020 року повідомила газета The New York Times. Вона відзначала, що Байден після вступу на посаду може виключити Кубу із зазначеного списку, однак перед цим має пройти процедура перегляду даного переліку. За оцінкою газети, “цей процес може зайняти кілька місяців”.