Пенса закликали усунути Трампа і одночасно розпочати імпічмент

Демократи, які мають більшість у Палаті представників, мають намір продовжити подвійну атаку з наміром усунути Дональда Трампа з посади президента за тиждень до того, як його повноваження закінчаться. Вони заявляють, що це необхідно, оскільки Трамп “продовжує становити небезпеку”.

Сьогодні демократи можуть провести голосування по резолюції, яка закликає віце-президента Майка Пенса відсторонити Трампа більшістю голосів кабінету по 25-й поправці про нездатність президента виконувати свої обов’язки.

Пенс вже зустрівся з Трампом в понеділок і дав зрозуміти, що не планує робити чогось подібного.

Демократи навряд чи зможуть усунути Трампа, оскільки вони просто не встигають цього зробити: в минулий раз в 2019-2020 роках на розслідування в Палаті представників і суд над Трампом в сенаті пішло кілька місяців.

Палата представників спробує прийняти імпічмент практично без обговорення за звинуваченням у підбурюванні до безладів біля Капітолію. Однак потім справа перейде в Сенат, де належить провести процес під керівництвом голови Верховного суду. Навіть якщо Сенат займеться цим негайно, повернувшись з канікул, він може не встигнути провести процес і проголосувати до 20 січня, коли Трамп повинен піти у відставку.

Навіть якщо Сенат встигне винести питання на голосування до відставки Трампа, голосів за його відмову поки не набирається – необхідно 67 голосів, тоді як поки що за імпічмент готові проголосувати не більше 52 сенаторів.