Кабмін встановив нову ціну на газ

Уряд вводить граничну ціну на газ, яка збережеться до закінчення опалювального сезону або карантину. Про це на засіданні Кабміну заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, максимальна ціна на газ для населення буде встановлена ​​на рівні 6,99 гривень за кубічний метр.

“Деякі облгази сьогодні продають газ по 10 гривень і вище. Тому це суттєве зменшення на 30% для українців. Якщо нічого не робити, то в наступному місяці може зрости до 12 гривень”, – зазначив прем’єр.

Шмигаль доручив Міненерго, Мінекономіки і Мін’юсту невідкладно підготувати проект постанови про введення держрегулювання ціни на газ до кінця карантину.

Він нагадав, що з 1 серпня в Україні запрацював ринок газу для населення.

“Ми запустили ринок газу, і це процес незворотний. Вже понад пів мільйона українців змінили газопостачальника. Тисячі наших громадян користуються перевагами ринку газу, уклавши у вересні річний контракт на постачання газу за ціною 4,70 грн за кубометр. Зараз вони заощаджують до 50% порівняно з минулими роками”, – наголосив Шмигаль.

При цьому він підкреслив, що газопостачальники, які були монополістами, “роблять усе, аби не відпускати людей, залишати їх у “газовому” рабстві”.

Нагадаємо, за даними Міненерго, середньозважена ціна газу для населення у січні 2021 року склала 9 618 грн за тисячу кубометрів.

За даними Держстату, середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в Україні по 2020 рік зросли на 13,6%. Найбільше подорожчав газ – на 56,3%.