Республіканці запропонували створити комісію для розслідування заворушень у Конгресі США

Представники Республіканської партії в Палаті представників Конгресу США в середу піддали критиці ініційовану демократами спробу імпічменту чинного президента США Дональда Трампа і замість цього запропонували спочатку створити двопартійну комісію для розслідування заворушень у Капітолії 6 січня.

Трансляцію веде телеканал C-SPAN.

“Є інші засоби захисту права, які можна задіяти. Очікується, що президенту треба буде судовий розгляд з приводу його ролі в подіях, що сталися минулої середи. Проти винних будуть порушені кримінальні справи, сподіваюся, що всі особи, які штурмували Капітолій будуть притягнуті до відповідальності. І деякі члени [Палати представників] запропонували альтернативну процедуру – офіційний осуд. <…> Я не думаю, що імпічмент – це мудрий шлях”, – заявляв республіканець Том Коул (від штату Оклахома).

“Якщо ми відхилимо попереднє запитання (про завершення дебатів щодо процедури розгляду резолюції про імпічмент – ред.), я внесу поправку до регламенту про те, щоб негайно внести резолюцію про створення двопартійної комісії для вивчення внутрішньої терористичної атаки на Капітолій США”, – сказав конгресмен. Як пояснила газета USA Today, республіканці по суті хотіли створити комісію, аналогічну тій, що була заснована після терактів 11 вересня 2001 року.

Проте контрольована демократами Палата представників більшістю голосів проголосувала за припинення дебатів щодо процедури розгляду резолюції про імпічмент, погодила регламент і перейшла вже до самих дебатів щодо імпічменту. У зв’язку з цим ініціативу республіканців не розглянули.

6 січня прихильники чинного президента республіканця Дональда Трампа увірвалися в будівлю Конгресу, щоб перешкодити затвердженню підсумків минулих 3 листопада минулого року в країні президентських виборів, перемогу на яких здобув демократ Джозеф Байден. Натовп рушив до будівлі Конгресу, після того як Трамп звернувся до своїх прихильників, які зібралися на мітингу біля Білого дому. В ході заворушень всередині Капітолію поліція відкрила вогонь. Крім того, були зафіксовані не пов’язані між собою смерті ще трьох осіб, кваліфікуються як ПП медичного характеру. Після зіткнень помер також співробітник поліції Капітолію.