Палата представників оголосила імпічмент Трампу

Палата представників конгресу США проголосувала за імпічмент президенту Дональда Трампа.

Імпічмент оголошений по єдиній статті – підбурювання до заколоту. У резолюції йдеться, що дії глави держави підпадають під конституційне формулювання “тяжкі злочини і проступки”.

Трамп не пожал руку Пелоси перед обращением к нации, она порвала текст его речи | Европейская правда

Рішення конгресменів зробило Трампа першим в історії США президентом, якому нижня палата двічі винесла імпічмент.

Згідно з підсумками голосування, резолюцію про імпічмент підтримали не менше 10 однопартійців Трампа в Палаті представників.

Тепер обвинувальний висновок повинен бути передано в Сенат, де процедура перетвориться в судовий процес. Однак, згідно з графіком роботи верхньої палати законодавчого органу, вона може зайнятися питанням імпічменту вже після закінчення президентського терміну Трампа: Сенат не буде збиратися для обговорення будь-яких серйозних тем, які потребують голосування, до 19 січня, а інавгурація демократа Джозефа Байдена в якості наступного глави держави відбудеться опівдні 20 січня.

6 січня президент США Дональд Трамп на мітингу біля Білого дому закликав прихильників йти до Капітолію, щоб “допомогти слабким республіканцям” оскаржити підсумки виборів. Натовп прихильників Трампа пікетували Капітолій США, увірвались в будівлю і перервали спільну сесію конгресу, де затверджували перемогу Джо Байдена на виборах президента. Загинули п’ять осіб. Демократи в конгресі закликали віце-президента Майка Пенса усунути Трампа з посади відповідно до 25-ї поправки до Конституції про нездатність президента виконувати свої обов’язки. Пенс вже відмовився.