Росія оголосила в розшук Навального

Російського опозиціонера Олексія Навального, який анонсував своє повернення на батьківщину 17 січня, оголосили в розшук на території РФ.

Про це повідомляє Телеграм-канал Mash.

Як видно в опублікованих документах, у федеральному розшуку Навальний перебуває з 29 грудня минулого року.

“Мабуть, наклалися свята, і про це якось забули публічно оголосити (навіть його власні адвокати). Однак, судячи з документів, розшукову справу було відкрито ще 27 листопада. У документах зазначено, що Навальний не відзначався у справі “Ив Роше” (тоді він отримав умовний термін) і ігнорував контроль. При цьому за весь час повідомив ФСВП один раз – 23 листопада (а прийшов до тями 10 вересня), повідомивши, що знаходиться на реабілітації і про своє повернення нічого поки не скаже”, – сказано в повідомленні.

Російські силовики стверджують, що Навальний нібито ухиляється від контролю: 27 листопада почалися попередні розшукові заходи, 29 грудня опозиціонера було оголошено в розшук.

Навальний отримав умовний термін у справі “Ів Роше”. У 2014 році його засудили до 3,5 років умовно, хоча компанія в процесі суду відмовилася від претензій.

В серпні Навального отруїли бойовою отрутою групи “Новачок”. Йому стало погано в літаку і його вдалося врятувати, оскільки пілот екстрено посадив літак, опозиціонера госпіталізували до лікарні Омська і через кілька днів вивезли на лікування до Берліна.

Президент Росії Володимир Путін заперечує отруєння Навального. За його словами, якби російські спецслужби хотіли вбити опозиціонера, то довели б справу до кінця.

13 січня Олексій Навальний анонсував своє повернення до Росії 17 січня.