Колишній суперник Байдена по передвиборчій гонці заявив про участь у виборах мера Нью-Йорка

Американський бізнесмен Ендрю Янг, який домагався висунення кандидатом у президенти США від Демократичної партії, повідомив про запуск своєї передвиборчої кампанії з метою боротьби за посаду мера Нью-Йорка, вибори якого відбудуться в листопаді цього року.

Відповідну заяву він опублікував у середу на своєму сайті.

“Я поборюся за посаду мера, тому що бачу, що наше місто переживає кризу, і впевнений, що можу допомогти”, – вказав Янг. За словами підприємця, особливу увагу в процесі підготовки до виборів він має намір приділити питанням охорони здоров’я та економіки. Крім того, Янг, як і під час своєї президентської кампанії минулого року, обіцяє запустити програму забезпечення населення безумовним базовим доходом.

Наприкінці грудня 2020 року заявка Янга на участь у передвиборчій гонці надійшла до бази даних Комісії міста з фінансування передвиборчої кампанії. Згідно з опублікованими тоді ж результатами соціологічного опитування, проведеного службою Public Policy Polling, бізнесмена підтримують в середньому 17% представників Демократичної партії. Таким чином, він випереджає на 1 процентний пункт (п. п.) голову Ради Нью-йоркського району Бруклін Еріка Адамса, а інших претендентів – більш ніж на 10 п. п.

Первинні вибори, на яких будуть визначені кандидати на посаду мера від кожної партії, пройдуть в місті 22 червня, а за нового градоначальника жителі Нью-Йорка проголосують 2 листопада. Новий мер повинен буде вступити на посаду 1 січня 2022 року.

Чинний мер найбільшого американського мегаполісу, демократ Білл де Блазіо, який займає свій пост протягом двох термінів з 2014 року, не має права знову брати участь у виборах. Згідно з оцінками газети The Wall Street Journal, велика ймовірність того, що на посаді градоначальника де Блазіо змінить його однопартієць.

45-річний Янг в 2020 році брав участь у передвиборчій гонці демократів, які претендували на висунення кандидатом у президенти США. У середині лютого він оголосив про припинення своєї кампанії і пізніше підтримав кандидатуру обраного президента США Джозефа Байдена. Янг не заручився вагомою підтримкою в стані демократів і запам’ятався здебільшого тим, що обіцяв щомісяця виплачувати кожному американцеві по $1 тис. для стимулювання економіки.