Верховний суд Південної Кореї затвердив 20-річний тюремний термін екс-президенту

Верховний суд Республіки Корея прийняв у четвер рішення залишити в силі вирок колишньому президенту країни Пак Кин Хе, відповідно до якого вона повинна провести у в’язниці 20 років за звинуваченнями в корупції і зловживанні владою.

Про це повідомляє телерадіокомпанія KBS.

В цілому екс-президенту доведеться провести в ув’язненні 22 роки, включаючи два роки за незаконне втручання в процес парламентських виборів 2016 року, коли вона сприяла кандидатам від правлячої в той час партії Сенурі.

Пак Кин Хе була піддана імпічменту в березні 2017 року. У липні 2018 року суд першої інстанції засудив колишнього президента до 15 років позбавлення волі за хабарництво і ще до п’яти років за зловживання владою. Її також оштрафували на 18 млрд вон ($16 млн).

Потім Апеляційний суд збільшив термін тюремного ув’язнення до 30 років. Згодом вирок переглядали ще кілька разів, знявши з екс-президента частину звинувачень. Верховний суд поставив у справі Пак Кин Хе крапку, оскільки його рішення є остаточним і не підлягає подальшому оскарженню.

При цьому голова правлячої в країні Демократичної партії “Тобуро” Лі Нак Ен минулого тижня заявив, що має намір попросити президента країни Мун Чже Іна помилувати Пак Кин Хе і її попередника Лі Мен Бака, який також відбуває 17-річний термін за звинуваченням у корупції. Лі Нак Ен підкреслив, що помилування колишніх глав держави сприятиме національній єдності.

У той же час опитування громадської думки показують, що більшість громадян країни виступають проти цієї ідеї.