У Вашингтоні 13 станцій метро будуть закриті на тиждень через інавгурацію Байдена

У центрі Вашингтона будуть закриті 13 станцій метро приблизно на тиждень у зв’язку із забезпеченням безпеки під час інавгурації обраного президента Джозефа Байдена, яка відбудеться 20 січня.

Про це йдеться в поширеній в середу письмовій заяві глави Управління транспорту Вашингтона Пола Відефелда.

Станції метрополітену в центрі міста будуть закриті з п’ятниці і до наступного четверга. Крім того, зазначив Відефелд, будуть скориговані 26 автобусних маршрутів. Ці заходи були прийняті в координації з охороною перших осіб країни секретною службою, яка відповідає за забезпечення безпеки під час інавгурації.

“Ми тісно співпрацюємо з нашими регіональними і федеральними партнерами з метою забезпечити безпеку населення і перешкодити поїздкам в зону, що охороняється [в центрі столиці], – пояснив Відефелд. – У той час як ми підтримуємо плани правоохоронних органів щодо підвищення рівня безпеки, ми також продовжуємо надавати найважливіші послуги нашим жителям, яким необхідно дістатися до роботи, лікарів і магазинів”.

При цьому, як вказали в управлінні, починаючи з п’ятниці час очікування поїздів на станціях метро сягатиме 12-15 хвилин. Закриті станції вони проїжджатимуть без зупинок.

Частина доріг в центрі американської столиці була перекрита вже в другій половині вівторка у зв’язку з підготовкою до інавгурації. Допомагати забезпечувати безпеку в місті, як очікується, будуть близько 20 тис. військовослужбовців Національної гвардії країни.

Президент США Дональд Трамп оголосив 11 січня про введення режиму надзвичайної ситуації і направив федеральну допомогу владі столиці США у зв’язку із зусиллями щодо забезпечення безпеки перед інавгурацією.

Раніше 11 січня американська влада прийняла рішення почати посилення заходів безпеки в американській столиці на шість днів раніше запланованого.