У Гонконзі затримали 11 активістів за допомогу правопорушникам-втікачам

Поліція Гонконгу в четвер затримала 11 активістів у віці від 18 до 72 років, підозрюваних у сприянні 12 правопорушникам, заарештованим у серпні минулого року при спробі втечі на Тайвань.

Про це повідомив новинний портал “Сянган лін’і”.

Серед затриманих – адвокат Деніел Вонг, який раніше надавав послуги прихильникам антиурядового протестного руху. Він написав у Facebook, що рано вранці до нього додому з’явилися співробітники спецпідрозділу з питань національної безпеки.

23 серпня минулого року група з 12 молодих жителів цього спеціального адміністративного району Китаю, які перебували в розшуку або під слідством у справі про масові заворушення, була заарештована китайською береговою охороною на борту судна при спробі втечі на Тайвань.

30 грудня суд міста Шеньчжень звинуватив їх незаконному перетині морського кордону країни. Вісім учасників втечі отримали по сім місяців позбавлення волі, а двоє організаторів – по два і три роки. Ще двоє неповнолітніх членів групи були вислані назад в Гонконг.

Держсекретар США Майкл Помпео неодноразово висловлював стурбованість становищем затриманих на півдні Китаю “12 гонконгських продемократичних активістів” і вимагав їх звільнення. Однак влада Гонконгу підкреслювала, що ті такими не є, а мова йде про правопорушників-втікачів, які знаходяться в розшуку або під слідством. Серед затриманих-29-річний Енді Лі, обвинувачений у порушенні закону про нацбезпеку в Гонконзі, прийнятого влітку минулого року.