Перша сесія парламенту нового скликання Казахстану пройде 15 січня

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав у четвер указ про проведення 15 січня першої сесії парламенту республіки нового скликання після виборів у Мажиліс (нижню палату) законодавчого органу.

Про це повідомила прес-служба Глави держави.

“Відповідно до пункту 2 статті 59 Конституції Республіки Казахстан постановляю: скликати першу сесію парламенту Республіки Казахстан сьомого скликання 15 січня 2021 року о 10:00 в місті Нур-Султані”, – йдеться в документі. Указ набирає чинності з дня підписання.

У виборах, що відбулися 10 січня, в нижню палату взяли участь п’ять з шести зареєстрованих в країні партій. За результатами голосування правляча партія “Нур Отан” (“Світло Вітчизни”) отримала 71,09% голосів, Народна партія Казахстану (НПК) набрала 9,1%, Демократична партія Казахстану “Ак жол” (“Ак жол”) – 10,95%. Ще дві партії набрали менше 7% голосів і не пройшли до парламенту. Таким чином, “Нур Отан” за підсумками виборів отримає в новому складі Мажилісу 76 з 98 місць,”Ак жол” – 12 і НПК – 10.

Всього до складу нижньої палати парламенту входять 107 депутатів, 98 з яких обираються за партійними списками прямим таємним голосуванням. Решти дев’ять парламентаріїв, відповідно до Закону, обрала 11 січня Асамблея народу Казахстану, яка займається реалізацією національної політики у сфері міжетнічних відносин.

Токаєв раніше заявив, що 15 січня має намір виступити зі зверненням перед депутатами вже нового скликання. Згідно з Конституцією Республіки, уряд складає свої повноваження перед новообраним Мажилісом.