Депутатка “слуга” Ясько заявила про тиск на неї з Офісу Президента

Екс-голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Єлизавета Ясько («Слуга народу»), яку звільнили з посади 11 січня, заявила про тиск на неї з офісу Президента.

Вона вважає, що негатив у керівника Офісу президента Андрія Єрмака могло викликати її фото з екс-очільником ОП Андрієм Богданом.

Про це Ясько розповіла в інтерв’ю «Новое время».

Вона вважає, що рішення про її звільнення з делегації готували заздалегідь.

«Це був зручний момент перед початком сесії ПАРЄ (25 — 28 січня ред.), на якій можна протягнути новий політичний порядок у тих питаннях, де я була принципова. Однак мене здивувало, наскільки добре усе було оркестровано. На засіданні делегації майже чотири години обговорювали моє звільнення. Але це була бутафорна дискусія. Усе робилось, аби підігнати готове рішення про моє відсторонення», — розповіла Ясько.

На її думку, позиція глави комітету з міжнародних відносин Олександра Мережка щодо звільнення виходила від «посадовців Офісу президента та домовленостей з різними групами впливу».

На запитання, чи погоджував її звільнення теперішній очільник ОП Андрій Єрмак, Ясько не захотіла прямо відповідати, але заявила, що «за декілька днів до звільнення мав місце прямий тиск на мене з будівлі, де нині працює Єрмак».

На інше питання, чи могла світлина на якій вона разом з екс-очільником ОП Андрієм Богданом і главою виконкому Нацради реформ Міхеїлом Саакашвілі, викликати негатив Єрмака, Ясько припустила, що «можливо».

Богдан, Саакашвили и Ясько выпили вина в ресторане | Шарий.net

«Це набагато більше, ніж просто фото з Богданом, якого, як ми знаємо, дуже не люблять у владі. Причина мого усунення — проукраїнська позиція і тверді переконання з актуальних питань», — вважає нардепка.

Ясько також вважає, що Верховна Рада «напрочуд швидко» голосує законопроекти та кадрові рішення, де є «корупційний інтерес чи лобістські призначення».

«Я за ці речі не голосувала і мене багато разів «попереджали»: від «дружніх» порад до тиску», — зазначила вона.

Також нардепка заявила про співпрацю «цілої низки» депутатів з «Опозиційної платформи – За життя» з Офісом президента.

«Між Банковою та підконтрольними каналами Медведчука налагоджена комунікація», — додала вона.

Нагадаємо, 11 січня Новою головою української делегації в ПАРЄ призначили нардепку «Слуги народу» Марію Мезенцеву.