Верховний суд Південної Кореї затвердив вирок у 20 років позбавлення волі колишній президентці країни Пак Кин Х’є

Верховний суд Південної Кореї затвердив вирок у 20 років позбавлення волі колишній президентці країни Пак Кин Х’є, засудженій у справі про хабарництво і зловживання владою.

У 2018 році її засудили до 24 років в’язниці, вона оскаржувала рішення, відкидаючи обвинувачення.У 2018 році її засудили до 24 років в’язниці, вона оскаржувала рішення, відкидаючи обвинувачення

Після рішення Верховного суду, яке є остаточним у справі, для Пак Кин Х’є відкривається можливість помилування з боку президента, повідомляють західні агенції.

Прокурори просили про 30-річне ув’язнення для нині 68-річної обвинуваченої та штраф у розмірі 118,5 мільярда вон (це близько 112 мільйонів доларів).

Наприкінці серпня 2017 року суд у Південній Кореї за звинуваченнями, пов’язаними з корупцією, виніс вирок у п’ять років позбавлення волі фактичному керівникові групи «Самсунг», найбільшої бізнес-структури країни.

49-річного фактичного керівника групи Samsung (його батько, 75-річний президент групи І Ґон Хі, ще 2014 року потрапив до лікарні з інфарктом і досі не повернувся до справ) затримали ще в лютому 2017 року, коли спалахнув скандал, що врешті призвів до імпічменту в березні президентки Південної Кореї Пак Кин Х’є. Його звинуватили в наданні 36 мільйонів доларів як внесків до доброчинних фондів, якими керувала подруга президентки Чхве Сун Сіль, в обмін на політичні вигоди.

Пак Кин Х’є була заарештована у 2017 році. Їй висунули обвинувачення за 18 пунктами, у тому числі в зловживанні службовим становищем, здирництві, корупції і передачі секретної інформації третім особам.

Попередник Пак на посаді президента – Лі Мйон Бак також був засуджений за корупцію.