США вимагають від Tesla відкликати 158 000 авто через несправність

Національна адміністрація безпеки дорожнього руху (NHTSA) попросила Tesla Inc відкликати 158 000 автомобілів Model S і Model X через відмову блоку управління мультимедіа (MCU).

Як повідомляє Reuters, це може становити загрозу безпеці через те, що сенсорні дисплеї не працюють.

NHTSA зробило запит в офіційному листі на адресу Tesla, в якому агентство зазначило, що воно попередньо дійшло висновку, що автомобілі Model S 2012-2018 і Model X 2016-2018 «містять дефект, пов’язаний з безпекою автотранспортних засобів».

Tesla не відразу відповіла на запит про коментарі, але має це зробити до 27 січня. Якщо компанія не згодна, вона повинна надати агентству «повне обґрунтування свого рішення».

Офіційна вимога відкликання для агентства є незвичайним явищем. Автовиробники зазвичай добровільно погоджуються на відкликання, якщо на цьому наполягають регулятори.

NHTSA повідомило, що інші автовиробники неодноразово відкликали автомобілі з аналогічних питань безпеки та додали їх докладний перелік до листа.

Агентство заявило, що збої сенсорного екрана створюють серйозні проблеми з безпекою, включаючи втрату зображень з камери заднього виду / резервної камери. Транспортні засоби Tesla можуть зіткнутися з порушенням роботи системи автопілота і покажчиків повороту через можливу втрату звукових сигналів і попереджень, пов’язаних з цими функціями авто, повідомляє NHTSA. Агентство додало, що втрата попереджень, пов’язаних з такими системами, як автопілот, «збільшує ризик аварії, оскільки водії можуть не знати про збої в роботі системи».