Байден планує виділити на відновлення економіки 1,9 трильйона доларів

Команда обраного президента США Джо Байдена готує пакет економічної підтримки розміром в 1,9 трильйона доларів. Деталі цього плану Байден представив 14 січня.

Пакет допомоги включає в себе прямі грошові виплати населенню, допомогу малому бізнесу і фінансування боротьби з коронавірусом.

За словами Байдена, “на кону – здоров’я нації”, і діяти необхідно “прямо зараз”. Розмір прямих одномоментних виплат мільйонам американців, рішення про які було прийнято в грудні, збільшено з 600 до 2000 доларів. Всього на ці цілі буде витрачено близько 1 трильйона доларів, пише DW.

415 мільярдів виділять на боротьбу з коронавірусом: 50 мільярдів з них – на тести, а 20 мільярдів – на вакцини. Ще 440 мільярдів будуть спрямовані на підтримку малого бізнесу та місцевих громад. Лідери демократів у Конгресі США вже привітали програму обраного президента.

За розрахунками аналітиків, в США 22 мільйони людей в ході викликаної пандемією кризи втратили роботу. Тільки 12 мільйонів робочих місць вдалося повернути. Від наслідків зараження в країні загинуло 385 тисяч осіб.