Škoda і Nivea відмовилися спонсорувати ЧС з хокею в Білорусі

Керівництво Škoda і Nivea Men заявило про прихильність дотриманню прав людини. Компанії не будуть спонсорами чемпіонату світу з хокею 2021 р., якщо він буде проводитися в Білорусі.

Чеський автомобілебудівний концерн Škoda і бренд косметики для чоловіків Nivea Men відмовилися бути спонсорами чемпіонату світу з хокею 2021 роки, якщо Білорусь залишиться однією з двох господинь першості.

“Ми пишалися бути партнером Міжнародної федерації хокею (IIHF) протягом 28 років. Але ми також поважаємо всі права людини і сприяємо їх дотримання”, – заявила чеська компанія в суботу, 16 січня, в Twitter.

У свою чергу німецький концерн Beiersdorf, якому належить бренд Nivea Men, заявив, що виступає проти будь-яких форм дискримінації та насильства. Тому з урахуванням ситуації в Білорусі вирішено не спонсорувати майбутній чемпіонат світу, якщо буде підтверджено його проведення в цій країні, повідомляється в акаунті бренду в Instagram. Як зазначила компанія, вона вже проінформувала IIHF про своє рішення і уважно стежить за розвитком подій. Nivea Men виступав спонсором чемпіонатів світу з хокею більше 10 років.

Представники білоруського громадянського суспільства та іноземні політики неодноразово закликали керівництво IIHF позбавити Білорусь права проведення світової першості і відреагувати тим самим на політику її влади і правителя Олександра Лукашенка. Зокрема, міністр закордонних справ Німеччини Хайко Мас назвав проведення ЧС “найбільшим піар-подарунком для Лукашенка і неприємним сигналом демонстрантам”.

“Той, хто серйозно сприймає заклики до солідарності з Білоруссю, не може всерйоз наполягати на проведенні чемпіонату”, – заявив Мас.

Про можливий бойкот турніру, якщо він пройде в Білорусі, вже заявили кілька країн.

На 25 – 26 січня заплановане засідання ради Міжнародної федерації хокею (IIHF), на якому може бути прийнято рішення про перенесення ЧС, запланованого на 21 травня – 6 червня. Президент IIHF Рене Фазель наполягає на його проведенні.

11 січня він зустрівся з Лукашенком в Мінську.

“Ми сказали собі, чому б не спробувати переконати президента Лукашенка, за допомогою ЧС він може послати сигнал? А саме, що він шукає діалог з опозицією. Уявіть, якщо ми зараз скасуємо ЧС в Білорусі – це щось змінить в країні? Звичайно ж, ні”, – заявив Фазель після зустрічі.

Чемпіонат світу з хокею планується провести в Мінську і Ризі з 21 травня по 6 червня.