США вирішили ввести санкції проти трубоукладача «Північного потоку-2»

США мають намір ввести санкції відносно російського трубоукладача «Фортуна» та його власника.

Дане судно бере участь в будівництві газопроводу «Північний потік-2». США вже заявили про санкції ФРН та інші країни Європи, повідомляє агентство Bloomberg.

Нагадаємо, що «Північний потік-2» прийняв рішення добудовувати газопровід власними силами, так як швейцарська компанія-підрядник призупинила роботи під загрозою санкцій. На даний момент укладено приблизно 94% газопроводу.

Варто зазначити, що в грудні «Фортуна» вже побудувала 2,6 км шляхів «Північного потоку-2» в економічній зоні Німеччини. У січні ж судно повинно було приступити до укладання труб в данській економічній зоні.

Наприкінці минулого року Конгрес США ухвалив законопроект NDAA-2021 про фінансування національної оборони Сполучених Штатів. Документ передбачав, зокрема, санкції проти «Північного потоку – 2», а також інші обмеження проти РФ. Дональд Трамп наклав вето на законопроект, однак пізніше Конгрес шляхом голосування подолав ці обмеження президента США.

На цьому тижні стало відомо, що США готують нові санкції проти Північного потоку-2. Адміністрація Трампа намір ввести свій останній санкцій пакет проти російського газопроводу в найближчі дні