Кличко закликав Зеленського втрутитися в ситуацію щодо вартості газу для теплоенерго

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до президента Володимира Зеленського з вимогою втрутитися в ситуацію щодо вартості газу для теплокомуненерго.

Про це повідомляється на сайті Асоціації міст України.

За словами Кличка, Нафтогаз перестане постачати газ ТКЕ в разі недосягнення підприємствами рівня розрахунків у 90%, через що населення і соцоб’єкти можуть залишитися без опалення.

В Асоціації нагадують, що Кабмін сьогодні затвердив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр і вартість послуги на доставку газу не більше 1,79 грн за кубометр.

“Прийнявши таке рішення, уряд розділив громадян України на дві категорії: тих, хто використовує природний газ для власних потреб, в тому числі індивідуального опалення, і тих, хто користується централізованим теплопостачанням, у вартість якого враховується ринкова ціна на природний газ”, – зазначив Кличко.

Стверджується, що в грудні 2020 року газ коштував підприємствам ТКЕ 6103,1 грн за тисячу кубометрів, але в тарифі на тепло для населення враховується вартість газу – 4048,5. Також зростає вартість послуги з розподілу газу. Відзначається, що таке зростання ціни газу підштовхує виробників тепла підвищувати ціни, але перегляд тарифів на тепло призведе до їхнього зростання майже в півтора разу.

В Асоціації нагадали, що наприкінці минулого року зверталися в Кабмін із проханням не допустити зростання вартості газу для теплокомуненерго, але уряд на це не відреагував і “фактично перевів вирішення проблеми на органи місцевого самоврядування, тобто на бюджети територіальних громад”.

“Але на місцевому рівні такі проблеми вирішити неможливо через відсутність механізму та коштів. Адже на кінець 2020 року заборгованість підприємств теплопостачання за спожитий природний газ вже склала 43,7 млрд грн, що майже на 9 млрд грн більше, ніж на початок опалювального сезону”, – резюмував Кличко.