Засідання ТКГ щодо врегулювання ситуації на Донбасі відбулося у форматі відеоконференції

У понеділок, 18 січня, відбулося перше у 2021 році засідання Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі — у форматі відеоконференції.

Сторони, зокрема, домовилися відновити газопостачання в Мар’їнку, що на Донеччині.
Про це повідомила пресслужба української делегації в ТКГ.

Там уточнили, що відновити газопостачання в Мар’їнку домовилися «завдяки сприянню голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, модератора робочої групи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи посла Яшара Халіта Чевіка».

Також сторони обговорили недопущення порушення режиму припинення вогню. Водночас російська сторона наполягає на «…вдосконаленні координаційного механізму попередження порушень режиму припинення вогню».

Також у ТКГ обговорили потребу провести інфраструктурні та ремонтні роботи на лінії зіткнення на Донбасі. Ці питання планують конкретизувати під час загального засідання ТКГ 21 січня.

«Основні зусилля Української делегації спрямовані на збереження сталого режиму припинення вогню, і створення умов для подальшого переходу до наступних заходів, домовлених під час Паризького саміту: розведення сил та засобів, розмінування ділянок місцевості, тощо», — наголосили в українській делегації.

На Донеччині проведення робіт з відновлення газопостачання прифронтових Мар’їнки та Красногорівки відтерміновують через відсутність гарантій безпеки для спеціалістів, розповідав у грудні 2020-го голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко, повідомляв сайт облдержадміністрації.

Він наголошував, що обласна влада не може допустити, щоб спеціалісти, які проводять ремонтні роботи на об’єктах інфраструктури поблизу лінії зіткнення, постраждали внаслідок обстрілів бойовиків.

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня 2020 року. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте на 42-й день «перемир’я», 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

А ось 29 жовтня знову порушили режим тиші, унаслідок обстрілу двоє українських військовослужбовців зазнали поранень. Опівночі 30 жовтня загинули двоє військових. 24 листопада внаслідок вогнепального поранення снайпера помер іще один український військовий.

11 січня внаслідок обстрілу бойовиків поблизу Пісків загинув ще один військовий. Так, від початку «всеосяжного перемир’я» внаслідок обстрілів бойовиків загинули п’ятеро українських військових.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.