Генеральний секретар НАТО заявив про суверенне право держав на вступ до Альянсу

Росія не має права вирішувати, чи приєднається та чи інша країна до НАТО, це питання відносин окремих держав і Альянсу, заявив генеральний секретар організації Єнс Столтенберг.

“Суверенні країни повинні мати суверенне право на вибір шляху”, – сказав він, виступаючи у понеділок, 18 січня, за допомогою відеозв’язку перед учасниками конференції Паризької наукової школи з міжнародних відносин.

“У Росії немає права навіть намагатися втрутитися або заблокувати, зупинити вступ суверенної держави в НАТО”, – зазначив Столтенберг. За його словами, ухвалювати такі рішення має сама держава і союзники по НАТО.

“Грузія хоче стати членом НАТО. І не Росії зупиняти . Чи хоче Грузія стати членом НАТО – це вирішувати Грузії і союзникам по НАТО, тільки їм”, – додав Столтенберг, цитує агентство “Інтерфакс”. Будь-яке стороннє втручання в цей процес, за його словами, є посяганням на суверенітет незалежної країни.

“Те, що вони зробили, порушуючи територіальну цілісність і незалежність Грузії, – неприйнятно. Те ж саме стосується, звісно, і України: незаконна анексія Криму, дестабілізація Донбасу на Сході України порушує фундаментальні принципи, завдяки яким ми створюємо мирний і стабільний світ”, – зауважив генсек НАТО.

Наразі членами НАТО є 30 країн. Ще шість країн, серед яких Швеція, Фінляндія, Грузія, Австралія, Йорданія та Україна є партнерами НАТО у Програмі розширених можливостей. Запущена у 2014 році програма покликана допомогти учасникам збільшити оперативну сумісність своїх військ з силами НАТО.