Суд у Мінську відхилив скаргу Tut.by на позбавлення статусу ЗМІ

Економічний суд Мінська відхилив скаргу порталу Tut.by на позбавлення статусу ЗМІ. Cуд не знайшов підстав для скасування відповідної постанови, і з 19 січня, рішення офіційно вступає в силу.

З 7 серпня 2020 року Tut.by отримав чотири попередження – за матеріалами “В сім разів більше виборців і “таємні” протоколи. Які порушення побачили спостерігачі і що сказав ЦВК?”, “Комітет держконтролю зможе виплатити великі премії працівникам, які проявлять себе в резонансних справах”.

В результаті до редактора TUT.BY прийшли силовики. На її дочку завели кримінальну справу про масові заворушення.

Зазначимо, позбавлення видання статусу ЗМІ в Білорусі можливо після двох і більше письмових попереджень протягом одного року. Після оскарження Верховний суд визнав одне з попереджень недійсним. 29 вересня Міністерство інформації Білорусі видало наказ про призупинення випуску Tut.by з 1 жовтня. 3 грудня Економічний суд Мінська прийняв рішення позбавити Tut.by статусу ЗМІ.

Можливість добровільно реєструватися в якості ЗМІ у білоруських інтернет-ресурсів з’явилася в кінці 2018 року. Багато сайтів країни не проходили цю процедуру і успішно працюють, вказує Tut.by, який був зареєстрований як ЗМІ в січні 2019 року. Портал повідомляє, що продовжить працювати як інтернет-ресурс без статусу ЗМІ, так як, згідно із законом, власник сайту має право збирати, одержувати, зберігати і поширювати інформацію, викладати особисті судження та оцінки із зазначенням власного імені або псевдоніма.

“Тобто ми продовжуємо на законних підставах висвітлювати те, що відбувається в Білорусі і в світі”, – резюмує Tut.by. Зокрема, з серпня 2020 року портал докладно висвітлює протести, що спалахнули в країні після оголошення підсумків виборів президента.