Адвокат: підозра Тупицькому стане підставою для імпічменту Зеленського

Адвокат, юрист Ростислав Кравець прокоментував підозру з боку ДБР голові Конституційного суду Олександру Тупицькому. За його словами, ця ситуація нагадує цирк-шапіто і може бути підставою для імпічменту президента Володимира Зеленського.

Своєю думкою він поділився в ефірі телеканалу НАШ.

“Ця ситуація нагадає вже якийсь шапіто. Ми всі пам’ятаємо, що ще до Нового року через указ президента суддя був відсторонений у зв’язку з пред’явленими до нього підозрами. Ну знову ж таки, не зрозуміло з цього повідомлення ДБР, йому раніше була пред’явлена підозра, чи це якась нова підозра, чи це стара підозра”, – сказав він.

Адвокат наголосив, що відповідно но норм КПК, підозра пред’являється в день її складання, тобто вона не може бути пред’явлена через місяць, тиждень чи навіть на наступний день. Також він додав, що це може бути підставою для імпічменту глави держави.

“Якщо ми уважно прочитаємо повідомлення ДБР, то підозру підписав тимчасово виконувач обов’язків Генпрокурора. Це не передбачено його  обов’язкам. Він не має право підписувати підозри”, – підкреслив  Кравець.

Нагадаємо, що ДБР повідомило про підозру голові Конституційного суду Олександру Тупицькому.  Йому інкримінують вчинення кримінальних правопорушень проти правосуддя, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 (надання завідомо неправдивих показань, штучне створення доказів і підкуп свідка).