ВАКС відмовив у заочному арешті Януковича

Вищий антикорупційний суд відхилив скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та відмовив у заочному арешті президента-втікача Віктора Януковича, повідомили у “Центрі протидії корупції”.

Мова йде про справу щодо незаконного заволодіння Януковичем резиденцією “Межигір’я”.

“Колегія суддів Никифорова, Павлишина і Чорної відмовили Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі у заочному триманні під вартою президента-втікача Віктора Януковича”, – йдеться у повідомленні.

У ЦПК нагадали, що раніше суддя Вищого антикорупційного суду Володимир Воронько також відмовив у заочному арешті для Януковича. Тоді він аргументував це тим, що слідство зупинене через розшуки президента-втікача. Тому, за словами судді, застосовувати запобіжний захід нібито не можна. Також Воронько тоді заявив про те, що Віктора Януковича не можна вважати оголошеним у міжнародний розшук.

“Дивно, адже Антикорупційний суд має зовсім протилежну практику. Саме рішення Воронька прокурори оскаржували, але апеляція теж відмовила”, – додали у ЦПК.

У червні 2018 року Печерський районний суд Києва передав в управління АРМА державну резиденцію “Межигір’я”, яку собі присвоїв Янукович. Раніше Київський апеляційний господарський суд визнав недійсними договори, за якими резиденція “Межигір’я” вибула з власності держави.

ЗМІ також писали про те, що Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють експрезидента Януковича у заволодінні комплексом будівель “Межигір’я”. В рамках відповідної справи Януковичу заочно повідомили про підозру.

Потім, після втрати функції слідства, цю справу з ГПУ передали для розслідування детективам НАБУ і прокурором САП. У зв’язку з оголошенням Януковича в розшук НАБУ і САП просили суд заочно взяти під варту експрезидента.