В Навального запропонували список санкцій для країн Заходу

Виконавчий директор Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Володимир Ашурков опублікував список росіян, проти яких опозиціонер Олексій Навальний пропонує країнам Заходу ввести санкції.

Як повідомив Ашурков в пості на своїй сторінці в Facebook, цей список був погодженний із засновником ФБК Навальним за кілька днів до його вильоту з Берліна до Москви.

Зокрема, до переліку увійшли люди, які повинні бути піддані санкціям, “якщо Захід має серйозний намір спонукати Росію припинити порушення прав людини і приборкати корупцію”, зазначив Ашурков, пояснивши, що публікує тільки перші вісім імен зі списку.

В переліку виявилися мільярдери Роман Абрамович і Алішер Усманов, глава банку ВТБ Андрій Костін і його заступник Денис Бортніков, глава МОЗ РФ Михайло Мурашко, міністр сільського господарства Дмитро Патрушев, глава ВЕБ.РФ Ігор Шувалов і телеведучий Володимир Соловйов.

Ашурков пояснив, що за домовленістю з Навальним мав “звернути на цей список увагу уряди країн Заходу і поступово працювати над найбільш раціональним і ефективним способом ослаблення корумпованого режиму Путіна”, але через арешт Навального вирішив оприлюднити список зараз.

Тим часом прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков прокоментував заклик Навального до своїх прихильників виходити на антиурядові протести.

“Це тривожні заклики”, але в Кремлі “не бояться” масових акцій, заявив Пєсков і припустив, що “це могло б бути приводом для певного аналізу і експертизи на предмет закликів до чогось незаконного”.

Навальний в серпні був отруєний в Росії отруйною речовиною з групи “Новачок” і потім перевезений на лікування до Німеччини. Після курсу реабілітації він 17 січня повернувся в Росію і відразу ж був затриманий, а потім заарештований на 30 діб. Представники ФСВП заявили, що опозиціонер перебував у розшуку за порушення умовного терміну покарання у справі “Ів Роше”.

Навальний звинувачує в спробі свого вбивства президента РФ Володимира Путіна і Федеральну службу безпеки (ФСБ). Понад 50 країн – учасниць ОЗХЗ закликали Росію розслідувати отруєння політика. Журналісти Bellingcat і The Insider опублікували розслідування про групу можливих співробітників ФСБ, ймовірно, причетних до отруєння. Влада РФ заперечують всі звинувачення. ЄС і Великобританія ввели санкції за отруєння Навального.

Із закликом про звільнення Навального виступили ЄС, НАТО, Німеччина, США та інші країни.