Блінкен вважає, що Путін боїться Навального

Кандидат на пост держсекретаря США Ентоні Блінкен заявив, що адміністрація обраного президента Джо Байдена рішуче засуджує спроби російської влади змусити замовкнути Олексія Навального, який, на його думку, представляє думки мільйонів росіян.

«Їхня думка має бути почута в Росії», – сказав Блінкен на слуханнях в комітеті із закордонних справ Сенату.

Говорячи про затримання Олексія Навального в Москві після повернення з Німеччини, Блінкен зазначив: «Дивно, наскільки Володимир Путін, судячи з усього, боїться однієї людини. Вважаю, що це досить показовий момент».

У своєму виступі Блінкен також підкреслив, що Росія залишається викликом для США, і що нова адміністрація буде ставитися до цього виклику з усією серйозністю.

«Обговорити належить багато. І це знаходиться в самому верху порядку денного нової адміністрації», – сказав кандидат у держсекретарі США.

Затримання Навального раніше засудив діючий глава Держдепартаменту США Майк Помпео.

«Упевнені в собі політичні лідери не бояться голосів суперників, не застосовують насильство по відношенню до своїх політичних опонентів і не влаштовують незаконних арештів», – заявив Помпео.

Навальний повернувся в Росію з Німеччини 17 січня і був затриманий прямо в аеропорту. На наступний день суд відправив його в СІЗО на 30 днів.