Комітет ВР погодив законопроект щодо легалізації вогнепальної зброї

Комітет з питань правоохоронної діяльності погодив проект Закону №4335 “Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї”.

Проект пропонує врегулювання порядку обігу та використання цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї.

Проект пропонує надати суб’єктам охоронної діяльності право придбавати, зберігати та використовувати в установленому законодавством порядку цивільну вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, а персоналу охорони  – використовувати таку зброю та боєприпаси під час здійснення своєї професійної діяльності (в особливих випадках, якщо інші способи припинення посягання вже вичерпано або якщо особа не виконує законні вимоги персоналу  охорони чи стався раптовий напад, що загрожує життю та здоров’ю).

Забороняється застосовувати цивільну вогнепальну зброю щодо жінок з явними ознаками вагітності, осіб з явними ознаками інвалідності, неповнолітніх, коли їхній вік очевидний або відомий, за винятком випадків здійснення останніми збройного або групового нападу, а також проти працівників правоохоронних органів, військовослужбовців під час виконання ними службових обов’язків, окрім випадків учинення ними неправомірних дій, які загрожують життю чи здоров’ю людей.

Проект передбачає заборону використання цивільної вогнепальної зброї в місцях значного скупчення людей.

Про всі випадки використання зброї персонал повинен доповісти керівнику, а також територіальному відділу Національної поліції України, а в разі нанесення тілесних ушкоджень – викликати екстрену допомогу.

Виробництво та ремонт цивільної вогнепальної зброї і боєприпасів до неї підлягає ліцензуванню. Також ліцензується діяльність тирів, стрільбищ та курсів з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею і її застосування.

Документом на право полювання буде посвідчення власника зброї з отриманою відповідною категорією зброї (для полювання необхідні категорії D або E) та технічного паспорту на кожну одиницю зброї.

Крім того, законопроект надає змогу особам, які здійснюють охоронну діяльність ефективно здійснювати свої обов’язки, за необхідності мати дієвий засіб для захисту власного життя та здоров’я.

Також законопроект пропонує встановити наступні категорії цивільної вогнепальної зброї:

А – автоматична вогнепальна зброя;

В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична);

С – короткоствольна вогнепальна зброя;

D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;

Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя”, – йдеться в повідомленні.