Україна хоче провести в ПАРЄ дебати про порушення прав людини в Криму

Делегація українських народних депутатів у Парламентській асамблеї Ради Європи ініціювала проведення дебатів щодо порушень прав людини в анексованому Росією Криму. Дата їх проведення поки невідома.

Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на генерального секретаря ПАРЄ Войцеха Савицького.

«Українська делегація ініціювала дебати із загальних питань про порушення прав людини в Криму і Севастополі», – оголосив Савицький, представляючи проєкт порядку денного зимової пленарної сесії ПАРЄ.

Формат дебатів із загальних питань не передбачає ухвалення резолюції. Зимова сесія ПАРЄ відбудеться 25-29 січня. З огляду на обмеження, викликані COVID-19, делегати можуть вибрати форму присутності на засіданнях – очна або дистанційна.

Раніше голова постійної делегації Ради в ПАРЄ Марія Мезенцева анонсувала створення неформальної «Кримської платформи» на майданчику Асамблеї.

16 грудня Генеральна асамблея ООН ухвалила оновлену і посилену резолюцію про ситуацію з правами людини в анексованому Криму. Документ підтримали 64 країни-члени ООН, проти – 23 країни, утрималися – 86.

14 січня ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу України проти Росії у зв’язку з Кримом. У пресрелізі суду сказано, що в позові України «було достатньо доказів», у тому числі за фактами порушення прав кримськотатарського населення на півострові.