Політична партія «Голос» позивається до НАЗК

Політична партія «Голос» позивається до Національного агентства з питань запобігання корупції, яке призупинило державне фінансування політсили через претензії до оформлення документів.
Про це повідомляє пресслужба Окружного адміністративного суду Києва, який зареєстрував позов партії.

«Голос» просить суд скасувати наказ НАЗК від 23 грудня 2020 року, яким було зупинене держфінансування їхньої статутної діяльності. Серед інших вимог позову — визнати протиправними дії Нацагентства щодо складення Висновку про результати аналізу Звіту про майно, доходи, витрати й зобов’язання фінансового характеру цієї партії.

«Представник позивача вважає, що НАЗК під час аналізу вказаного Звіту вийшло за межі своїх повноважень, а підстави для зупинення фінансування партії відсутні», — зазначено у повідомленні суду.

Зараз в ОАСК вирішують, чи є підстави відкривати провадження в адміністративній справі.

«Державне фінансування, передбачене законом, є одним із джерел нашої незалежності. Спроба позбавити нас цього джерела є безпідставним та політичним тиском. Зараз справу буде розглядати суд, проте публічно повідомляти деталі справи ми не можемо», — заявив нам у коментарі прессекретар партії Ярема Дух.

Нацагентство нібито мало якісь претензії до оформлення партією документів. У політсилі заявляли, що розцінюють це як тиск.

«У Нацагентства із запобігання корупції виникли претензії до оформлення угод та актів виконаних робіт у наших підрядників та до того, що ми сплатили орендну плату за офіси трьох наших територіальних організацій», ㅡ зазначила лідерка партії Кіра Рудик.

НАЗК у четвертому кварталі 2020 року зупинило державне фінансування партії «Батьківщина» через нібито порушення у фінансовому звіті партії. До такого НАЗК тоді вдалося вперше з моменту свого створення.

Партія звернулася до суду й попросила визнати протиправними дії працівників НАЗК при складенні висновку про фінансовий звіт і скасувати наказ про припинення держфінансування. Також у «Батьківщині» просили на час розгляду справи й до вироку суду повернути їм фінансування. Наразі судова справа триває.

Законодавство передбачає, що якщо звіт партії оформили з грубими порушення або внесли у нього неправдиві дані, НАЗК може зупинити державне фінансування партії. Відновити його можуть, коли політсила усуне неточності.