Росія домоглася того, що ПАРЄ не буде приймати резолюцію щодо Навального

Представники Росії домоглися того, що Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) за підсумками обговорення затримання російського опозиціонера Олексія Навального не обиратиме резолюцію, яка може стати основою для нових санкцій.

Про це написав у фейсбуці заступник голови ПАРЄ, віце-спікер Держдуми Петро Толстой, пеедає Інтерфакс.

Під час обговорення порядку січневої сесії ПАРЄ на засіданні бюро асамблеї було прийнято рішення, яке він назвав “першим кроком на шляху до нормального діалогу”.

“Ми домоглися переходу дебатів про затримання в Росії “берлінського пацієнта” з категорії термінових в категорію поточних, – написав Толстой. – Що це фактично означає: за підсумками дебатів не буде вжито ніякої резолюції, а вся ідея в черговий раз звинуватити Росію в порушенні прав людини і пригніченні нещасного блогера, а також ввести в зв’язку цим будь-які санкції просто провалюється, проте, залишається можливість обговорити таке хвилююче наших європейських колег питання”.

19 січня в ПАРЄ пройшли слухання щодо арешту Навального, російська делегація відмовилася брати в них участь. Спецдоповідач асамблеї з питання про передбачуване отруєння Навального Жак Мер за підсумками дискусії вирішив з’їздити в Росію, щоб вивчити все на місці і потім підготувати доповідь.

21 січня Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав Раду ЄС посилити санкції проти Росії у зв’язку з арештом Навального: ввести санкції проти російських олігархів, найближчого оточення президента Володимира Путіна пропагандистів зі ЗМІ, заморозити їх активи в Євросоюзі, ввести заборону на поїздки до ЄС і поширити санкції на їх найближчих родичів, негайно зупинити реалізацію проекту “Північний потік 2”.